
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Pin Strip |
| Number of Positions | 2 |
| Number of Rows | 1 |
| Row Spacing | 2.5 mm |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02022
Ext.Price$0.02022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02022 | $0.02022 |
| 10 | $0.01011 | $0.10110 |
| 50 | $0.00778 | $0.38900 |
| 100 | $0.00772 | $0.77200 |
| 500 | $0.00766 | $3.83000 |
| 1000 | $0.00756 | $7.56000 |
| 3000 | $0.00746 | $22.38000 |
| 5000 | $0.00735 | $36.75000 |
